biust

Co jest dobre na ujędrnianie biustu? Zabiegi czy domowe metody?

Co jest dobre na ujędrnianie biustu? Zabiegi czy domowe metody?
5 (100%) 1 glosy

Wszelkiego rodzaju dostępne metody na ujędrnianie biustu są tematem zainteresowania wielu (o ile nie większości) kobiet. Znaczna część kobiet czuje się zakłopotany z powodu swoich nie do końca idealnych piersi i marzą o bardziej zmysłowej figurze. Na tropie tych rozwiązań kobiety XXI wieku mają się o wiele lepiej niż wcześniejsze pokolenia.

Przez wiele lat kobiety pragnące ujędrnić swój biust miały ograniczone i niesatysfakcjonujące opcje do wyboru. Przede wszystkim był to biustonosz usztywniany od zarania dziejów, a wcześniejsza chirurgia plastyczna była niebezpiecznym i bolesnym rozwiązaniem. Kobiety były nieszczęśliwe z tego powodu, że nie było sposobów na to, by naturalnie i bezpiecznie ujędrnić piersi.

Ujędrnianie biustu – zabiegi czy inne rozwiązania?

Nowsze opcje dostępne w ramach poprawy biust mają przede wszystkim na celu dopasować się do naturalnych procesów chemicznych w organizmie, co ma pomóc kobietom osiągnąć ujędrnienie piersi bez operacji lub staników typu push-up. W okresie dojrzewania, jajniki rozpoczynają produkcję estrogenów i progesteronu. Te dwa hormony stymulują rozwój piersi, które to rozpoczynają produkcję tkanki tłuszczowej, która stanowi większość objętości piersi. Produkty stosowane w celu zwiększenia jędrności biusty zwykle zawierają zwykle jeden z tych dwóch hormonów, w formie substancji czynnej, chociaż warto podkreślić, że produkty z zawartością progesteronu oparte dają bardziej zadowalające wyniki.

Inne składniki naturalnych produktów ujędrniających biust to zwykle ekstrakty ziołowe, np. z kopru, bądź kozieradki. Różne produkty mogą zawierać inne zioła, które mogą być przydatne, ale te wyżej wymienione pojawiają się w prawie wszystkich kremach służących do ujędrniania piersi.

Wiele kobiet jednak decyduje się podjąć bardziej drastyczne opcje. Chociaż kremy wspomagające jędrność piersi są bardzo popularne, to korzystanie z zabiegów dla wielu kobiet wydaje się bardziej satysfakcjonującym rozwiązaniem z racji ich natychmiastowych efektów. Przyczyniła się do tej nowoczesna tendencja w dziedzinie zdrowia i medycyna, która sprawia że dzisiaj ujędrnienie biustu nie musi być bolesne i niebezpieczne. Kobiety, które chcą piersi o większej jędrności mogą zwrócić się do naturalnych, bezpiecznych produktów, takich jak kremy bądź skorzystać z różnego rodzaju zabiegów. Ostateczny wybór opiera się o kilka czynników:

 • wiek kobiety,
 • możliwości budżetowe,
 • naturalne predyspozycje,
 • ewentualne przeciwwskazania.

Zabiegi vs kremy – skąd w ogóle ten dylemat?

Kobiety uważają obwisłe piersi za problematyczne. Obwisłe piersi sprawiają, że panie tracą pewność siebie i nie są tak piękne jak były. W medycynie, stan ten nazywany jest opadaniem piersi, którego odwrotnością jest właśnie jędrność. Istnieje wiele czynników związanych z tym stanem, a ciąża i karmienie dziecka piersią jest jednym z nich. Kolejnym czynnikiem jest starzenie się. Organizm nie wytwarza takiej samej ilości elastyny, jak wcześniej. To pewnie dlatego, że skóra w okolicy piersi nie jest tak mocna i nie może już wrócić do tej samej postaci, jaką się miało w czasie naszej młodości bądź przed ciążą. Inną kwestią jest jeszcze dziedziczenie. Niektóre kobiety dziedziczą pewien rodzaju genów, które tak naprawdę nie wytwarzają odpowiednich poziomów białek. Nasze piersi są mieszaniną gruczołów mlecznych i tłuszczów. Dlatego, oprócz kolagenu i elastyny, geny również wpływają na zachowanie tłuszczu i tkanki łącznej w piersiach.

Kremy vs zabiegi – cena i możliwości

Choć wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka iż w istocie kremy byłby ekonomicznie lepszym rozwiązaniem, faktem jest że dobre kremy które faktycznie mogą wspierać ujędrnianie piersi to te, za które trzeba trochę zapłacić. Co więcej, aby zobaczyć efekty konieczne jest ich regularne i długotrwałe stosowanie. Z drugiej strony jednak zabiegi to większy wydatek – od tysiąca do kilku jednorazowo, w zależności od wybranego zabiegu. Niemniej jednak na efekt nie trzeba czekać i utrzymuje się dłużej (bo zwykle zabiegi również trzeba poprawiać). Kremy będą lepszym sposobem dla kobiet która zaczęły wcześniej reagować na zmiany w strukturze swoich piersi, natomiast panie których jędrność biustu już dawno odeszła w niepamięć, a dopiero teraz decydują się to zrobić powinny postawić jednak na zabiegi, dzięki którym mają większą szansę na sukces i upragniony wygląd piersi. Bez względu jednak na wybraną metodę zawsze najważniejsze jest, by postawić na jakość. I kremy, i zabiegi – wszystko musi pochodzić ze sprawdzonego, renomowanego źródła.

2 komentarze

 • Reply

  Pati

  Styczeń 24, 2017

  Bardzo chciałabym mieć zabieg, ale niestety jest to wysoki koszt, na który nie mogę sobie pozwolić 🙁 Dobrze, że są inne sposoby, krem Frashe jest bardzo dobry. O wiele lepszy niż te typowe kremy z drogerii, bo efekty przynajmniej widać i czuć. Piersi są bardziej ujędrnione aż miło patrzeć

 • Reply

  Kamila

  Luty 4, 2017

  A ja właśnie nie chciałabym żadnych zabiegów, bałabym się oddać w czyjeś ręce i wolę stosować kremy. O Frashe wiele słyszałam i czekam na przesyłkę, żeby przetestować serum. Mam nadzieję, że się nie zawiodę 🙂

Dodaj komentarz