biust

Czy krem na rozstępy na piersiach pomoże?

Czy krem na rozstępy na piersiach pomoże?
4.2 (84%) 5 glosy

Rozstępy są nieodłączną częścią naszego życia. Większość z nas jest zniesmaczona na samą myśl, ale musimy się z nim zmierzyć.

Skoro to, co najważniejsze zostało już powiedziane, tym ważniejsze jest odpowiedzieć sobie na pytanie: W jaki sposób można poradzić sobie z tym problemem? Czym w ogóle są rozstępy?

Rozstępy to zasadniczo blizny, które znajdują się na powierzchni skóry, w wyniku rozciągania skóry. Istnieje wiele powodów, dlaczego pojawiają się na naszym ciele. Jest to najczęściej stan doświadczany przez kobiety w ciąży, ze względu na dynamicznie rozwijającą się skórę – szczególnie w okolicy:

 • ud,
 • brzucha,
 • piersi.

Podobnie osoby ćwiczące kulturystykę również mogą musieć zmierzyć się z rozstępami, kiedy ich mięśnie rosną. Osoby otyłe mogą być również podatne na rozstępy na skutek ekspansji skóry.

Rozstępy na piersiach – jak je rozpoznać?

Zazwyczaj są one widoczne w postaci czerwonawo fioletowych linii na powierzchni skóry. Kiedy zniknie ich pierwszy stan są w kolorze srebrnym. Ponieważ są one bardzo powszechne, kobiety zmagające się z tym problemem nieustannie polują na rozwiązania, które pomoże pozbyć się im tych rozstępów. Z racji tego, że wyglądają naprawdę nieestetycznie kobiety rozglądają się za najlepszym rozwiązaniem, które pomoże im pozbyć się z nich tak szybko, jak tylko można. Kobiety w ramach swoich poszukiwań idą w różnych kierunkach, aby starać się o dobre rozwiązanie. Niektóre z nich decydują się postawić na kremy na rozstępy i właśnie na tym temacie pragniemy się skupić w niniejszym artykule.

Krem na rozstępy na piersiach – co trzeba wiedzieć na ich temat?

Kremy te są powszechnie dostępne na rynku, ale najważniejsze pytanie dotyczy ich skuteczności. Rozstępy są widoczne przede wszystkim na częściach ciała z dużą ilością tkanki tłuszczowej. Są one powszechnie spotykane na brzuchu, piersiach, pośladkach, ramionach, udach i biodrach, ale dzisiaj skupimy się na obszarze piersi i kremach dedykowanej tej powierzchni kobiecego ciała.

Wskazówka #1

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę, że każda z nas ma inny rodzaj skóry. Krem, który będzie naprawdę skuteczny dla jednej osoby niekoniecznie będzie odpowiedni dla innej. Kolejną kwestią jest stopień zaawansowania rozstępów – to też nie jest jedna i ta sama wartość o różnych kobiet. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest wiek kobiety.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki trzeba wybrać odpowiedni krem do usuwania rozstępów – jeśli będzie w ten sposób słusznie dopasowany znacznie można zwiększyć skuteczność jego stosowania.

Wskazówka #2

Rynek jest zalany ogromem wielu różnych “cudownych” kremów, a tym samym konsument jest zdezorientowany podczas dokonywania wyboru – by uniknąć wydawania masy pieniędzy na nieskuteczne produkty najlepiej skonsultować się z profesjonalną kosmetyczką bądź dermatologiem.

Jakich składników należy szukać w dobrych kremach na rozstępy?

Wygodą tych kremów jest łatwość ich aplikacji – wszystko, co trzeba zrobić, to wmasować krem ​​w skórę raz lub dwa razy dziennie, a rozstępy zaczną znikać, zwykle w ciągu kilku tygodni. Działają one przez dostarczanie składników czynnych do warstwy skóry właściwej dzięki czemu włókna włókien kolagenu i elastyny są naprawione i odnowione. Nakładając taki krem zawsze należy postępować zgodnie ze wskazówkami – jeśli instrukcja na opakowaniu podaje że trzeba wmasować krem lub balsam do skóry przez pięć minut, trzeba to zrobić – zbyt często kobiety są zdziwione na temat tego dlaczego nie widzą pozytywnych wyników, gdy same nie stosują kremów wedle instrukcji.

Oczywiście przy wyborze kremu należy wiedzieć, które składniki działają najlepiej. Więc jeśli krem  zawiera składniki takie jak:

 • aloes,
 • ekstrakt z nasion grejpfruta,
 • witaminy E, D3,
 • DL-Penthenol.

Można liczyć na pozytywne efekty.

2 komentarze

 • Reply

  Asia

  Styczeń 23, 2017

  Im prostszy skład w kremie tym lepiej. Bardzo sobie cenię Frashe właśnie za to, że posiada same naturalne składniki i widać po nim efekty w przeciwieństwie do pozostałych kremów 🙂 W połączeniu z ćwiczeniami i dietą można ładnie ujędrnić sobie piersi i nie potrzeba wydawania fortuny na operacje.

 • Reply

  Ewsza

  Luty 25, 2017

  Moja koleżanka używa tego serum i jest bardzo zadowolona dlatego też myślę o zakupie

Dodaj komentarz