biust

Jak i kiedy rosną piersi?

Jak i kiedy rosną piersi?
3.8 (76%) 10 glosy

Początek wzrostu piersi wiele z młodych dziewczyn odczytuje jako pierwszy krok w swojej przemianie z dziecka w kobietę. Biust zaczyna rosnąć gdy wchodzimy w okres dojrzewania, najczęściej jest to również powiązane z pojawieniem się pierwszej miesiączki, w chwili gdy narządy płciowe, przede wszystkim jajniki znacznie zwiększają poziom swojej aktywności i rozpoczynają produkcję żeńskich hormonów płciowych.

Jak długo rosną piersi?

Pierwsze oznaki powiększania się biustu są już widoczne u dziewczynek w wieku około 8 roku życia. Jednak zależnie od indywidualnych czynników może się ten moment przesunąć nawet do 13 roku życia. Najpowszechniej uznaje się, że rozwój piersi od momentu „pączkowania” do ukształtowania się ostatecznego rozmiaru pochłania okres od 3 do 5 lat. Jednak jest to kwestia indywidualna i czas ten może ulec wydłużeniu lub skróceniu.

Jak wygląda wzrost piersi?

Początkowo następuje tzw. Pączkowanie czyli powiększenie następuje w obrębie samej tylko brodawki sutkowej. Na powierzchni klatki piersiowej formuje się niewielka wyniosłość. Z biegiem czasu piersi stają się większe i przybierają kształt stożka, mogą wręcz młodym dziewczynom wydawać się szpiczaste i nieestetyczne. Kolejnym etapem jest zaokrąglenie piersi i wykształcenie się jej kształtu, który podkreśla brodawkę sutkową.

Kiedy zmienia się rozmiar piersi?

Największe i najbardziej dynamiczne zmiany zachodzą w piersiach w okresie dojrzewania. W tym czasie mogą intensywnie rosnąć. Już teraz  warto rozpocząć odpowiednią ich pielęgnację oraz stosowanie domowych zabiegów, które wpłyną pozytywnie na rozmiar naszego biustu w przyszłości. Wskazane jest  przeprowadzanie masaży, prysznice naprzemienne, pić zioła (jeśli lekarz wyrazi zgodę), używanie kremów lub serum takiego jak Frashe złożonego całkowicie z naturalnych składników.

Damskie piersi jednak ulegają różnorodnym zmianom przez całe nasze życie. Gdy zakończy się okres dojrzewania, wejdziemy w dorosłe życie i zajdziemy w ciążę nasze piersi znów intensywnie się powiększą. Po tym okresie ich rozmiar może się zmniejszyć, jednak warto je właściwie pielęgnować aby do tego nie dopuścić. Wielu kobietom udaje się zachować powiększone piersi po ciąży.

Na rozmiar naszego biustu wpływa również nasza waga. Jeśli przybędzie nam kilogramów to nasze piesi również się powiększą. Niestety jeśli schudniemy to piersi znów staną się mniejsze.

Kolejnym momentem, w którym w biuście zachodzą znaczące zmiany jest menopauza. W tym okresie dochodzi do zaniku tkanki gruczołowej. W piersiach pozostaje jedynie tkanka tłuszczowa. Brak odpowiedniej pielęgnacji i wzmacniania mięśni, na których oparte są piersi mogą skutkować ich wizualnym zmniejszeniem i opadaniem. Dla Pań w tym okresie również godnym polecenia preparatem jest serum Frashe.

Kiedy piersi przestają rosnąć?

U większości młodych kobiet piersi osiągają swoją ostateczna wielkość w okolicy 19-20 roku życia. Bywają jednak przypadki gdy proces ten się przedłuża. Możliwe jest wspomaganie i powiększanie biustu – metody domowe pozwalające w okresie intensywnego wzrostu na zwiększenie piersi powinny ograniczać się do zabiegów pielęgnacyjnych oraz wspomagających rozwój gruczołu piersiowego.

2 komentarze

 • Reply

  Viki

  Sierpień 9, 2017

  Piersi należy obserwować całe życie i badać się przynajmniej raz w roku a dodatkowo dbać o nie w postaci różnych peelingów i ćwiczeń

 • Reply

  Dorota

  Sierpień 11, 2017

  A ja mam takie małe piersi i chciałabym, żeby były większe i bardziej jędrne… Chcę kupić to serum Frashe bo widzę, że ma bardzo dobry skład, zupełnie inny niż reszta preparatów.

Dodaj komentarz