biust

Na czym polega powiększanie biustu tkanką tłuszczową?

Na czym polega powiększanie biustu tkanką tłuszczową?
5 (100%) 2 glosy

Operacja powiększenia piersi jest uważana za najbardziej popularną z wszystkich operacji plastycznych. Pomaga podnieść i powiększyć biust do upragnionego przez kobietę rozmiaru. Zazwyczaj kobiety, którzy nie są zadowolone z wielkości swojej miseczki, aby uzyskać sztywne i jędrne piersi wybierają operację powiększania biustu za pomocą implantów.

Sporo kobiet zarzuca tego typu zabiegom, że efekt końcowy często nie jest naturalny, dlatego coraz bardziej popularną operacją powiększania piersi jest ta polegająca na powiększeniu biustu za pomocą tkanki tłuszczowej pobranej z innej części ciała kobiety. Ponadto, położenie i kształt są również poprawione w trakcie tego zabiegu, a końcowy efekt jest bardzo naturalny.

Powiększanie biustu tłuszczem – jak wygląda taki zabieg?

Powiększanie biustu tłuszczem czyli inaczej lipofilling piersi jest niczym innym jak właśnie wyspecjalizowaną procedurą chirurgiczna, która ma na celu właśnie powiększeniu piersi z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej danej kobiety. Korzyści z tego są dwojakie: raz pani poddająca się operacji uzyskuje pełniejszy biust, a dwa – poprzez pobranie tkanki tłuszczowej z wybranego miejsca z łatwością traci kilka centymetrów tkanki tłuszczowej, tam gdzie niekoniecznie chciała ją mieć.

Szczegóły na temat zabiegu:

 • jest bezpieczniejszy niż implanty, gdyż tutaj wykorzystuje się jako wypełnienie w pełni naturalny,
 • zabieg zaczyna się od odessania tłuszczu z wybranego miejsca (np. brzucha) jest to tzw. liposukcja,
 • kolejnym etapem zabiegi jest przygotowanie pobranej tkanki tłuszczowej tzn. jej odwirowywanie, aby dotrzeć do żywych komórek macierzystych i oddzielić je od martwych,
 • końcowym etapem jest już sam przeszczep przygotowanego tłuszczu do tkanki wokół piersi.

Ostatni etap jest realizowany za pomocą bardzo cienkich kaniuli (wenflonów), cały zabieg odbywa się w ciągu jednego dnia i nie ma konieczności hospitalizacji klientki.

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową – czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Za racji tego, że lipofilling jest dość zaawansowaną procedurą chirurgiczną konieczne jest zapoznanie się z przeciwwskazaniami, które dyskwalifikują kobietę do poddania się temu zabiegowi. Przede wszystkim są to:

 • infekcje skóry np. ropne,
 • występowanie duszności,
 • cukrzyca,
 • problemy z sercem,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • niedoczynność tarczycy,
 • wirusowe zapalanie wątroby.

Co z efektami?

Lipofilling piersi to gwarancja nie tylko powiększenia piersi, ale też i ich ujędrnienia. Tak jak pisaliśmy na początku – można także liczyć na naprawdę bardzo naturalny wygląd. Bardzo często decydują się skorzystać z niego kobiety, które potrzebują skorzystać z operacji piersi związanej z jej rekonstrukcją. Zabieg jest bezpieczny tym bardziej, że po jego wykonaniu około 25% przeszczepionej tkanki zostaje stopniowo wchłaniane przez organizm. Specjaliści polecają powtórzyć zabieg po pół roku. Co ważne, można liczyć naprawdę na natychmiastowy i bezpieczny efekt!

Jakie wady i co z ceną?

Najważniejsze do zapamiętania jest to, że za pomocą tej metody możemy powiększyć biust tylko o jeden rozmiar. Nie jest to również polecana metoda dla szczupłych osób, z oczywistych powodów – zwykle nie mają one nigdzie w ramach swojego organizmu miejsca z którego takowa tkanka tłuszczowa mogłaby być faktycznie pobrana. Z racji swej specyfiki i zaawansowania, oraz – podwójnych korzyści jest to również zabieg dużo droższy niż tradycyjne powiększanie piersi za pomocą implantów – mówimy o kwocie rzędu ok.9 tysięcy złotych, a więc naprawdę sporej.

2 komentarze

 • Reply

  Magdalena

  Styczeń 27, 2017

  Chyba nie zdecydowałabym się na taki zabieg…Nie przekonuje mnie to jakoś. Wolę już używać kremów. Tak naprawdę w połączeniu z peelingami i ćwiczeniami daje to niezły efekt. Używam Frashe od kilku tygodni i biust jest już jędrniejszy. Po raz pierwszy widze, żeby jakiś krem dawał takie efekty 😀

  • Reply

   Renata

   Luty 6, 2017

   A ja bym mogła, gdyby mnie było stać 😛 Tylko taki zabieg trzeba by było zrobić w dobrej klinice. Właśnie słyszałam o tym serum Frashe i zastanawiam się czy go nie kupić, bo właśnie skończył mi się jeden krem, ale nie widzę żadnych efektów po nim 🙁

Dodaj komentarz