biust

Sposoby na jędrny biust

Sposoby na jędrny biust
4.5 (90.77%) 13 glosy

Na pytanie jaki powinien być damski biust usłyszeć można rozmaite odpowiedzi. Powszechne są określenia typu efektowny, piękny, nie za duży, nie za mały, no i oczywiście jędrny. O ile utrzymanie jędrności dla młodej dziewczyny nie jest absolutnie żadnym problemem, o tyle z biegiem lat zauważymy, iż nasze piersi zaczynają niejako opadać, skóra zaczyna się starzeć, a całość wygląda coraz gorzej. Sposobem aby temu zapobiec jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jednak co właściwie powinnyśmy robić aby nasze piersi były efektowne i jędrne jak najdłużej?

Ćwiczyć!

Nie od dziś wiadomo, że ruch i odpowiednia ilość wysiłku fizycznego jest konieczna dla zdrowia. Jednak najczęściej jego pozytywne oddziaływanie kojarzymy ze wszystkimi lokalizacjami naszego ciała poza biustem, bo przecież składa się on z tkanki gruczołowej  oraz tłuszczowej i jest pozbawiony mięśni.

W porządku, trudno byłoby się nie zgodzić. Jednak nasza klatka piersiowa zbudowana jest w taki sposób, że cały szereg mięśni w niej zawartych odpowiada za podtrzymywanie, jędrność czy napięcie piersi. Tak więc ćwiczenia wpływające na poprawę wyglądu biustu koncentrują się nieco dalej – na mięśniach, które je otaczają.

Zdrowo jeść

Błonnik, woda mineralna, ograniczenie lub całkowite odstawienie cukru oraz soli. To podstawowe zasady jakie słyszymy decydując się na przejście na jakąkolwiek dietę. Prawdą jest iż takie zdrowe nawyki pomagają nam  w utrzymaniu właściwej masy ciała, która sprzyja kondycji biustu, pomagają również w oczyszczaniu organizmu z toksyn, co z kolei skutkuje znacznie piękniejszą i zdrowszą skórą. Obecnie jeśli mamy kłopot z samodzielnym doprecyzowaniem optymalnej dla naszych potrzeb diety możemy skorzystać z porady dietetyka lub wykorzystać jedną z innowacyjnych aplikacji.

Pielęgnować

Piersi uwielbiają masaże. Podczas codziennej kąpieli można je delikatnie masować dłonią w czasie nakładania mydła lub prysznicem w czasie spłukiwania. Świetnie na jędrność wpłynie równie wykonywanie naprzemiennych pryszniców – początkowo stosujmy małe różnice temperatur, powoli zwiększając zakres. Cotygodniowy peeling całego ciała również nie powinien się odbywać z pominięciem skóry na piersiach. Po każdej kąpieli, nawet dwa razy dziennie nanosimy na skórę balsam. U młodych dziewczyn sprawdzi się zwykły balsam do ciała lub oliwka. Jeśli jednak zależy nam na utrzymaniu efektu bądź naprawieniu zmian powinnyśmy wybrać preparat o szerszym działaniu, np. naturalne serum Frashe.

Jest to kosmetyk złożony z naturalnych składników, ręcznie skomponowanych które oddziałują na jędrność biustu, kondycje skóry, a dodatkowo pozwalają w naturalny sposób powiększyć piersi nawet o 1-2 rozmiary, dzięki czemu będziemy wyglądać znacznie korzystniej.

Kiedy zacząć dbać o jędrność biustu?

Jak najwcześniej. Pierwsze ćwiczenia i codzienną pielęgnację można zacząć stosować już w momencie, gdy zaczną się one powiększać, w chwili gdy dziewczyna wchodzi w wiek dojrzewania. Zakup pierwszego biustonosza i nauka odpowiedniej pielęgnacji piersi będzie w tym okresie niezwykle ważnym wydarzeniem. Warto również zakupić naturalny balsam ujędrniający do biustu, nawet w wieku 20 lat!

2 komentarze

 • Reply

  Zuza

  Październik 4, 2017

  Bardzo dobrze powiedziane 🙂 Ćwiczenia dieta i pięlęgnacja to wszystko co możemy zrobić z naturalnych metod, aby były jędrne a nie jakieś tabletki. Ja dodatkowo wspomagam się naturalnym serum Frashe, które poleciła mi przyjaciółka. Efekty są szybsze niż przy innych kremach i bardziej widoczne 🙂

 • Reply

  Jowitta

  Listopad 12, 2017

  Szkoda, że tak późno zaczęłam dbać o swój biust. Już po pierwszym dziecku widziałam, że moje piersi straciły swoją jędrność, ale nic z tym nie zrobiłam, bo chwilę później znowu zaszłam w ciąże. teraz to nie wiem czy jakikolwiek krem mi pomoże, może lepszym wyjściem byłaby jakaś operacja.

Dodaj komentarz