biust

Co wpływa na kształt biustu?

Co wpływa na kształt biustu?
5 (100%) 5 glosy

Kobiece biusty są bardzo zróżnicowane. Różnią się jednak nie tylko wielkością ale również kształtem. Niektóre panie są posiadaczkami bardziej krągłych piersi, inne natomiast takiego w kształcie stożków. Mogą się one również znajdować blisko siebie lub być bardziej oddalone jak również brodawki sutkowe znajdować się w nieco innych lokalizacjach.

Co sprawia, że kształty piersi są różne?

Nie ma dwojga identycznych ludzi, różnice znajdują się na każdym kroku. Również jeśli chodzi o damski biust, to nigdy nie będzie on identyczny jak u koleżanki. Na kształt biustu wpływ ma wiele czynników :

 • Wiek – niewielkie piersi w kształcie stożka obserwujemy najczęściej u nastolatek, z biegiem czasu ulegają one charakterystycznemu zaokrągleniu. Następnie zachodzimy w ciąże podczas której piersi znacząco się powiększają, po zakończeniu karmienia piersią pojawia się konieczność wymiany biustonoszy na mniejsze. Gdy kobieta wchodzi w okres menopauzy dochodzi do stopniowego zaniku tkanki gruczołowej w piersiach co może skutkować ich zwiotczeniem – zmienia się ich kształt i stają się obwisłe.
 • Czynniki genetyczne – są jednym z głównych czynników warunkujących wygląd damskich piersi.
 • Sposób żywienia oraz styl życia – odpowiednia ilość wysiłku fizycznego oraz stosowanie odpowiedniej zbilansowanej dla własnych potrzeb diety jest niezwykle istotnym elementem dbałości o biust i ma również ogromny wpływ na ich kształt.
 • Schorzenia skóry lub tkanki gruczołowej – w obrębie zarówno skóry jak i tkanki gruczołowej mogą pojawić się najróżniejsze dolegliwości, które będą silnie oddziaływać na wygląd i kształt piersi. Mowa tu o wszelkich stanach zapalnych, owrzodzeniach a nawet chorobach nowotworowych.

Dysproporcja

Ten objaw jest często wskazywany przez młode kobiety jako niepokojący. Jednak większość pań posiada jedną pierś nieco większą od drugiej. Najczęściej jednak w normalnym życiu dysproporcje te są niezauważalne. Leczeniu poddaje się wyłącznie przypadki dużych dysproporcji, które w znacznym stopniu powodują osłabienie komfortu życia pacjentki.

Kształt a jędrność

Poziom jędrności naszych piersi również silnie oddziałuje na to jaki mają one kształt i jak je postrzegamy. Warto więc zadbać również o ten aspekt. Pomocne w tym będą regularne ćwiczenia i stosowanie serum Frashe, które będzie stałym elementem pielęgnacyjnym dla naszego biustu. Krem na jędrność biustu stosowany regularnie po miesiącu powinien ukazać pozytywne efekty.

Zadowolenie z siebie

Niewielkie niedoskonałości w kształcie biustu możemy z powodzeniem korygować stosując odpowiednio dopasowany biustonosz. Jeśli nasze piersi będą się w nim pięknie układać i zachwycać w każdej kreacji wzrośnie poziom naszego zadowolenia z siebie, pewności siebie, jednocześnie poczujemy się znacznie bardziej kobieco i sexy co pomoże nam w nawiązaniu relacji z mężczyznami i będziemy czuć się znacznie lepiej.

O piersi powinno się dbać każdego dnia. Naturalne sposoby na powiększenie biustu są możliwe i skuteczne, dlatego bez użycia chirurgicznego skalpela możemy poczuć się piękne. Możemy uniknąć bólu i długiej rekonwalescencji i szybko poczuć się znacznie lepiej i bardziej komfortowo we własnym ciele.

2 komentarze

 • Reply

  Natalia

  Lipiec 30, 2016

  Niestety po ciąży moje piersi bardzo obwisły i długo szukałam odpowiedniego kremu, bo operacja nie wchodziła w grę. Wszystkim kobietom polecam Frashe, jest genialne pod każdym względem 😀 Wystarczy trochę czasu i ćwiczeń i piersi robią się o wiele bardziej jędrne

  • Reply

   Kacha

   Lipiec 5, 2016

   Ja też mam ten problem po ciąży, co było do przewidzenia, bo u nas w rodzinie to genetyczne u kobiet. Dobrze, że teraz istnieją różne sposoby na poprawę wyglądu piersi 🙂

Dodaj komentarz