biust

Wygląd biustu po porodzie

Wygląd biustu po porodzie
4.5 (90.67%) 15 glosy

Okres ciąży oraz późniejsze karmienie dziecka piersią odciska swoje piętno na kobiecych piersiach. W wielu przypadkach oddziaływanie hormonów w okresie błogosławionym oraz w czasie gdy trwa laktacja powoduje, że piersi stają się nienaturalnie duże, niekiedy wydają się być opuchnięte, nabrzmiałe, czasem bolesne. Skóra na nich napina się do tego stopnia, że możliwe jest pojawienie się rozstępów. Wiele pań więc z góry zakłada, że ciąża i późniejsze karmienie sprawią, że ich piersi będą wyglądać znacznie gorzej.

W ciąży

Piersi powiększają się w tym czasie. Czynników sprzyjających jest kilka. Z pewnością wpływ ma zmieniona produkcja hormonów, jednak również początki laktacji, które u niektórych pań widoczne są w ostatnim trymestrze czy fakt, iż w tym czasie przybieramy na wadze. W drogeriach znajdziemy wiele specyfików do pielęgnacji skóry, również piersi przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Pomogą one w złagodzeniu dokuczliwych obrzęków, a także uniknięciu rozstępów i zachowaniu pięknych piersi po zakończeniu tego etapu naszego życia.

Warto również dbać o zdrową dietę i odpowiednie nawodnienie organizmu i stosować delikatne ćwiczenia wzmacniające mięśnie klatki piersiowej. Jeśli koncentrujemy się na metodach w pełni naturalnych ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie ekologicznego serum na ujędrnianie piersi Frashe. Jest to kosmetyk przygotowywany ręcznie, z wyselekcjonowanych składników. Jego działanie pozytywnie wpłynie na kondycje naszych piersi również w tym wymagającym okresie.

W połogu i w czasie karmienia

Starajmy się nie zaprzestawać regularnej pielęgnacji. Ćwiczenia możemy wykonywać nadal. Z uwagi na odpowiedni przebieg laktacji zaleca się noszenie przez całą dobę odpowiedniego biustonosza do karmienia – musi być właściwie dopasowany. Pamiętajmy, jednak, że poza pozytywnym wpływem na laktacje, będzie chronił nasze piersi.

Stosowanie różnorodnych preparatów na piersiach jeśli karmimy dziecko powinno być wybiórcze. Wybierajmy te, które nie mają ku temu jakichkolwiek przeciwwskazań, w szczególności naturalne, jak Frashe. Jednak z uwagi na rozwijający się i wciąż dość słaby organizm noworodka i później niemowlaka warto przed przystawieniem malucha do piersi umyć ją dokładnie.

Jak wyglądają piersi po porodzie?

W ciąży i bezpośrednio po porodzie, w okresie gdy karmimy piersią nasze piersi są często aż nadto jędrne, uniesione i duże. Jednak w miarę upływu czasu, gdy dziecko odchodzi od piersi mogą zacząć stawać się zwiotczałe i opadnięte. Wynikać to będzie z pewnością z nadmiaru skóry po silnym naciąganiu. Możemy ten efekt znacząco zmniejszyć stosując się do powyższych zaleceń regularnie. Jeśli w późniejszym okresie również utrzymamy zdrowy i aktywny tryb życia ze zbilansowaną dietą i odpowiednią pielęgnacją, to nasze piersi same zaczną się wspaniale regenerować.

Niektóre panie na skutek ciąży doświadczają naturalnego powiększenia biustu, które w późniejszym okresie nadal się utrzymuje i pozostaje bez zmian. Ciąża nie musi więc koniecznie być wyniszczająca dla kobiecego biustu, może natomiast pomóc nam poczuć się jeszcze bardziej kobieco i sexy.

2 komentarze

 • Reply

  Renata

  Sierpień 7, 2017

  Moje piersi po porodzie straciły swoją jędrność, nie wiedziałam, że będzie aż tak źle 🙁 Jedynę co mogą zrobić w tej sytuacji to dobrać odpowiedni biustonosz, tak żeby nie wyglądały na oklapłe. Planuję jeszcze zacząć ćwiczyć, ale na razie jest to niemożliwe z małym dzieckiem.

  • Reply

   Ola

   Sierpień 9, 2017

   Uwierz mi, że da się coś poradzić na to 🙂 Sama zaczęłam stosować serum Frashe po porodzie i w połączeniu z ćwiczeniami daje naprawdę pozytywne efekty. Najpierw ujędrnia się biust, jest nieco twardszy i lekko się unosi. Mnie to tym bardziej zadowoliło bo wygląda dzięki temu na większy 🙂

Dodaj komentarz