biust

Zioła na powiększanie piersi

Zioła na powiększanie piersi
4.2 (84.29%) 14 glosy

Obecnie niezwykle powszechna stała się myśl ekologiczna. W związku z tym staramy się wprowadzić naturalne substancje niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Sprawdzają się w diecie, codziennym życiu jak również w pielęgnacji ciała czy medycynie. Natura pomaga rozwiązywać wiele problemów z którymi niekiedy trudno jest walczyć teoretycznie wyspecjalizowanymi lekami. Jak mówi znane porzekadło „lepiej zapobiegać niż leczyć” tak więc jeśli zastosujemy bio rozwiązania na co dzień możemy się ustrzec przed wieloma trapiącymi dolegliwościami.

Zioła a piersi

Informacje o stosowaniu ziół w celu powiększenia piersi znajdujemy już w źródłach związanych z Aztekami. Tamtejsze kobiety wykorzystywały jagody palmy sabałowej, natomiast niewolnice w haremach karmiono kozieradką, której zadaniem była pomoc w zaokrągleniu się  odpowiednich miejscach. Właśnie te praktyki stały się podwaliną dla wykorzystania ziół jako naturalny sposób na powiększenie biustu.

W jakiej formie stosować zioła na piersi?

Preparaty złożone z ziół mają najróżniejszą formę. Wykorzystuje się napary, odwary, jak również ziołowe tabletki na powiększanie biustu oraz preparatu złożone z esencji ziół czyli serum, np. naturalne serum Frashe. Wiele roślin jest wykorzystywanych jako komponenty preparatów na powiększanie piersi a pośród nich:

 • Kozieradka – wpływa na syntezę estrogenów, które maja bezpośredni wpływ na rozmiar piersi. Jej zastosowanie w jakiejkolwiek formie powinno zostać skonsultowane z lekarzem, gdyż może ona oddziaływać na działanie niektórych leków. Nie jest wskazana dla kobiet ciężarnych, gdyż niekorzystnie wpływa na mięśniówkę macicy.
 • Palma sabałowa – wyciąg z jej owoców powoduje zahamowanie syntezy testosteronu powodując jednocześnie wzrost poziomu estrogenów dzięki czemu powoduje powiększenie biustu.
 • Wierzbownica – powoduje wzrost poziomu estrogenów.
 • Koper włoski – jest o zioło-warzywo, jego skuteczność była badana na zwierzętach, jednak nie przeprowadzono badań na ludziach. Udowodniono że może on powodować ginekomastię u mężczyzn i nieznacznie zwiększać obwód piersi u kobiet.
 • Dziki pochrzyn – znajduje się w nim substancja, która działa podobnie do progesteronu, wspiera więc jędrność skóry. Nie ma dokładnych badań udowadniających jego skuteczność.
 • Czarnuszka – zawarte w jej nasionach substancje wykazują działanie podobne do progesteronu. Jednak doświadczenia wskazują iż napary z czarnuszki powodowały powiększenie piersi jedynie w czasie stosowania, po jego zaprzestaniu piersi powracały do poprzedniego stanu. Czarnuszkę stosuje się u kobiet po porodzie w celu polepszenia laktacji.
 • Niepokalanek – zwiększa wydzielanie progesteronu co może oddziaływać na powiększenie biustu.
 • Ekstrakt z ruszczyka kolczastego – wykazuje działanie silnie ujędrniające i pozytywnie wpływa na naczynia krwionośne i limfatyczne poprawiając przepływ krwi oraz limfy. Pojędrnienie powoduje uniesienie piersi i powiększenie ich rozmiaru.

Zalety ziół dla piersi

Przede wszystkim decydując się na wykorzystanie ziołowych preparatów w celu powiększenia piersi, po ich odpowiednim dobraniu nic nie ryzykujemy. Większość substancji i preparatów została tak skomponowana, że może ich używać każda z nas, gdyż nie powodują alergii, podrażnień czy innych skutków ubocznych.

2 komentarze

 • Reply

  Alicja

  Sierpień 20, 2017

  Z ziołami na powiększanie piersi trzeba uważać, żeby nie przesadzić. Sama nie wierzę do końca w zioła, bo nigdy ich nie stosowałam w takich celach. Bezpieczniej moim zdaniem używać serum Frashe. Zawiera też dużo składników ziołowych, np ekstrakt z ruszczyka kolczastego i ekstrakt z pąków

 • Reply

  Natalia

  Październik 14, 2017

  A ja chętnie wypróbuję różne zioła 🙂 Na pewno najpierw wybiorę się do zielarza, który ma największą wiedzę w tym temacie, bo nie chcę przesadzić z ziołami.

Dodaj komentarz